GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: HER BİRİNİZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ

27-02-2024 / Gösterim Sayısı : 1934 / Arşiv

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, geçen yılki alım döneminde görev yapan personelin mesai mefhumu gözetmeden büyük fedakârlıklarla çalıştıklarının altını çizerek “Unutmayın ki fedakârlık yaparak çalışan arkadaşlarımızın yaptıkları asla unutulmaz. Her biriniz bizler için çok değerlisiniz.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, Eğitim Şube Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Eksper ve Muhasebe Kursu”nda göreve yeni başlayan personelimizle bir araya geldi.

Eğitime katılan personelimize TMO’nun görev alanlarıyla ilgili bilgiler aktaran Genel Müdürümüz, “1938 yılında bir devlet şirketi olarak kurulan TMO, ülkemizin en köklü kamu iktisadi teşebbüslerinden biridir. Kurumumuz, geçmiş yıllardan bu yana hem arz eksikliği hem de arz fazlalığı yaşanan birçok ürünle ilgili faaliyetlerini yürütmüştür. Bu çerçevede başta hububat olmak üzere bakliyat, haşhaş ve görevlendirildiği diğer ürünlerle alakalı olarak hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyacak şekilde piyasa istikrarını sağlamaktayız. Fiyatlar üreticilerimizin lehine oluştuğu takdirde herhangi bir müdahalede bulunmamıza gerek yok. Örneğin fiyatlar, rekoltenin de azlığına bağlı olarak üretici lehine gerçekleştiğinden bu sene kuru üzüm alımıyla ilgili görevlendirilmedik.” şeklinde konuştu.

GÜLDAL, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından verilen diğer görevlerle ilgili olarak şunları söyledi:

“Karadeniz’de fındık, Ege’de üzüm, Malatya’da kayısı, Aydın’da ise incir alımıyla görevlendirildik. 2019 ve 2020 yıllarında patates ithalatı gerçekleştirdik. 2021 yılında ise üreticinin elinde kalan patatesleri alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtma görevini başarıyla yürüttük. Ayrıca ayçiçeği yağında arz eksikliğini gidermek için, yurt dışından ayçiçeği yağı getirterek rafine ettirip satışını yaptık.”

2023 alım sezonunun rekorlarla dolu bir sezon olduğuna ve bu ürünlerin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi gerektiğine dikkat çeken Genel Müdürümüz “TMO olarak 13,1 milyon ton ürün alarak büyük bir rekora imza attık. Bunun karşılığında üreticilerimize 101 milyar lira civarında çok ciddi bir ödeme yaptık. Aldığımız bu ürünler bizim emanetimizde, bizim sorumluluğumuzda. Hasat döneminden sonraki süreçte yoğun olarak bu ürünlerin muhafazasına yönelik çalışmalar yaptık ve yapıyoruz. Her platformda dile getirdiğim gibi bu ürünler ülkemizin millî servetidir.” dedi.

GÜLDAL, birçok üründe 2024 yılı hasat sezonuna kısa bir zaman kaldığına değinerek “Arkadaşlar 2024 yılı hasat dönemine yaklaşık dört beş aylık bir zaman var. Biz TMO olarak hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Üreticilerimizle birlikte, tabi sizlerin de özverili çalışmalarıyla bu yıl da güzel işler başaracağımıza şüphem yok. Geçen sene görev yapan arkadaşlarımız mesai mefhumu gözetmeden çalıştılar ve çok büyük fedakârlıklar yaptılar. Unutmayın ki fedakârlık yaparak çalışan arkadaşlarımızın yaptıkları asla unutulmaz. Her biriniz bizler için çok değerlisiniz.” ifadelerini kullandı.

Eğitime katılan personelle teker teker tanışıp sohbet eden Genel Müdürümüz GÜLDAL, konuşmasını sonlandırırken “Kurumumuzu tercih edip bizim ailemize katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Önemli ve değerli bir kuruma geldiğinizi bilmenizi istiyorum. Bu sene 85. yılını kutlayan TMO ailesine güç katacağınıza inanıyorum, sizlere güveniyorum. Hepinize başarılı bir çalışma hayatı diliyorum.” dedi.