TMO RİSK YÖNETİMİ VE ETİK EĞİTİMİ BAŞLADI

15-01-2024 / Gösterim Sayısı : 3797 / Arşiv

 

Toprak Mahsulleri Ofisi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından 2024 yılı Hizmet İçi Eğitim planı kapsamında düzenlenen “Risk Yönetimi ve Etik Eğitimi” Ankara’da başladı.

Taşra teşkilatı birim amirlerimizin katılım gösterdiği programın açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL yaptı. Konuşmasına Cuma günü Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan 9 Mehmetçiğimize rahmet dileyerek başlayan Genel Müdürümüz GÜLDAL, “Bizim ailemizden biri olan Gaziantep Başmüdürlüğü personeli Süleyman GÜN kardeşimizin değerli evladı Hakan GÜN de şehitlerimiz arasında bulunmaktadır. Şehidimizin ve tüm şehitlerimizin ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” dedi.

2024 yılında ülkemiz açısından bereketli bir sezon geçirmeyi temenni ettiğini belirten GÜLDAL, “2023 yılı teşkilatımız için tarihi yoğunlukta geçen bir dönemdi. 2023 yılının deneyimleri bize önümüzdeki dönemlerde ışık tutacak. Önemli bir stok yükünü, fiziki yükü ve finansman yükünü üzerimizde bulunduruyoruz. Bunun sorumluluğu hakikaten çok büyüktür. Dolayısıyla bizim hassasiyetimiz şu an stok yönetiminde yoğunlaşmış durumda. dedi.

Geçtiğimiz sezon yoğun alım döneminde tüm personelimizin büyük görev ve sorumluluk üstlendiğinin altını çizen GÜLDAL, “Normal dönemden daha farklı bir bakış açısıyla izlemelerin yapılması gerekiyor. Bu sebeple biz farklı bir gözle de bakılmasını temin etmek amacıyla aralık ayı içerisinde müşavir ve başuzman arkadaşlarımızı da sahada görevlendirerek gözlem ve raporlama yaptırdık. Bu raporlamanın sonucunda da öncelikle tedbir alınması gereken noktalar belirlendi. Raporlar doğrultusunda gerekli ihtiyaçları en kısa sürede tedarik ettik, etmeye de devam ediyoruz.”  dedi.

Risk Yönetimi ve Etik Eğitimi’nin önemini vurgulayan Genel Müdürümüz, “Burada dinleyeceğiniz, öğreneceğiniz, not alacağınız her konu her husus sizin birer sigortanızdır. Bu anlamda siz ve sizden sonra gelecek arkadaşlar bu eğitimlerde edindiği bilgiler doğrultusunda farklı bir gözle, farklı bir anlayışla görevine devam edecektir. Programın hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, sizlere başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kurum içi risk yönetimi ve iç kontrol konularının ele alınacağı eğitim programı 15 Ocak -02 Şubat 2024 tarihleri arasında verilecek.