TMO MERKEZ BİRİMLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

29-11-2023 / Gösterim Sayısı : 1727 / Arşiv

Toprak Mahsulleri Ofisi Merkez birimlerinin Kasım 2023 Koordinasyon Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL başkanlığında Genel Müdür Yardımcılarımız ve Merkez birim amirlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz GÜLDAL, toplantıda yaptığı konuşmada TMO’nun yıl boyu sürdürdüğü faaliyetleri değerlendirdi. Yaz döneminin çok yoğun bir tempoda geçtiğini hatırlatan Genel Müdürümüz “TMO’nun ana faaliyet alanındaki ürünlerin alımıyla ilgili olağanüstü bir dönem yaşadık. Bazı ürünlerde alımlarımız hâlâ devam ediyor.” dedi.

Kurumun tecrübesi, altyapısı, lisanslı depolar ve ilave depolarla bu yoğun alım sürecini başarılı bir şekilde yönettiğimizi belirten GÜLDAL “Bir sonraki aşama, aldığımız ürünlerin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesidir. Saha gezilerimde ve toplantılarda sık sık önemine değindiğim gibi burada da tekrar etmek istiyorum. Çok büyük bir mali karşılığı olan millî servet TMO’nun emanetindedir.” dedi.

Kış mevsiminin gelmesiyle açık yığınlardaki ürünlerimizin korunması için ekstra önlemler alındığını vurgulayan Genel Müdürümüz “Yağmur, fırtına gibi olumsuz hava şartlarına karşı özellikle açık yığınlarımızdaki ürünleri korumak için hassasiyetle gerekli tedbirleri alıyoruz. Yoğun yağış alan bölgelerimizde ürünlerin zarar görmesini önlemek için drenaj açılması başta olmak üzere gerekli ilave tedbirleri de alıyoruz. Ürünlerin muhafazası konusunda riskleri bertaraf etmek için ilgili birimlerimiz büyük bir gayretle çalışıyor. Karşılaşabileceğimiz muhtemel problemleri net ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için hem merkez hem de taşra teşkilatımız elinden geleni yapıyor, yapmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Toplantının devamında Genel Müdürümüz GÜLDAL, önümüzdeki dönemde yapılması gerekenlere ilişkin talimatlarını birim amirlerimize iletti. Toplantı, Birimlerimizin kendi alanları ile yaptığı sunum ile son buldu.