GENEL MÜDÜRÜMÜZ GÜLDAL: DEPREM BÖLGESİNDE FAALİYETLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

16-03-2023 / Gösterim Sayısı : 82606 / Arşiv

Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, depremden etkilenen illerde TMO’nun tüm imkânlarını seferber ettiğini vurgulayarak “Hep birlikte yaraları saracağız. TMO olarak bölgedeki iş yerlerimizi hemen faal hâle getirdik. Faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor.” dedi.

Deprem bölgesindeki TMO faaliyetlerini ilk elden yöneten Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Ahmet GÜLDAL, üçüncü kapsamlı ziyaretinde bölgede 4 gün kaldı ve çalışmalarımızı yerinde inceledi.

İlk olarak Osmaniye’deki iş yerimizi ziyaret eden GÜLDAL, depremin etkilerini yerinde görerek personelimizden bilgiler aldı. Öncelikle personelimize geçmiş olsun dileklerini ileten GÜLDAL “Buradaki iş yerimiz depremde kullanılamaz hâle geldi. Ankara’daki tesislerimizde kendi imkânlarımızla ürettiğimiz konteynerleri iş yerimizin bulunduğu alana kurmuştuk. Personelimiz bu konteynerlerde çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Onlara özverileri için çok teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Genel Müdürümüz daha sonra İzmir Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür ÖNEĞİ ile bir araya geldi. İkili birlikte Osmaniye AFAD Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Yürütülen yardım organizasyonuna ilişkin incelemelerde bulunan GÜLDAL “Kurumumuzun afet bölgesine gönderdiği malzemeler buradan depremzedelere dağıtılıyor. Ekipler koordineli bir şekilde çalışarak depremzede vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını zamanında ulaştırıyor. Yardımları başarılı bir şekilde yöneten Değerli Dostum Sayın Cemil Özgür ÖNEĞİ ve çalışma arkadaşlarına hassaten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

GÜLDAL, Osmaniye’de son olarak Kırmıtlı Tesisimizde incelemelerde bulunarak İskenderun’a geçti. İskenderun Başmüdürlüğümüzde personelimizle bir araya gelen Genel Müdürümüz, iş yeri binamızın ağır hasarlı olduğu için kullanılamaz duruma geldiğini belirtti. GÜLDAL, burada da Osmaniye’de olduğu gibi personelimizin TMO konteynerlerinde görevlerine devam ettiğine dikkat çekti.

Daha sonra Kırklareli Valisi Birol EKİCİ ile İskenderun Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK’i ziyaret eden GÜLDAL, TMO’nun bölgedeki faaliyet ve yardımlarına ilişkin istişarelerde bulundu.

İncelemelerine Hatay Başmüdürlüğümüzde devam eden GÜLDAL, burada personelimiz için prefabrik evlerin kurulacağını belirtti. Bunun için devam eden çalışmalarımızı gözden geçirdi. Ardından Kırıkhan’a geçen Genel Müdürümüz, buradaki tesisimizi ziyaret ederek ürün sevk ve satış faaliyetlerine ilişkin bilgiler aldı.

Genel Müdürümüz GÜLDAL, Hatay’daki ziyaretlerini Serinyol Orman Fidanlığında sürdürdü. Burada Tarım ve Orman Bakanlığımızın çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı. Yönetim Kurulu Üyemiz ve Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Osman YILDIZ’la görüşen GÜLDAL “Bakanlığımızın buradaki çalışmalarını yerinde gördük. İhtiyaçlarını karşılamak için not aldık, talimat verdik. Bakanlık ekiplerimize gayretli çalışmaları için teşekkür ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Osman YILDIZ’la birlikte Kırıkhan’daki iş yerimize giden GÜLDAL, faaliyetlerimizi yerinde takip etti. GÜLDAL, tamamıyla yıkılan lojmanlarımız ve hasar gören depolarımızda yeniden yapılanmanın başladığını aktardı.

Daha sonra Arsuz’a geçen Genel Müdürümüz, burada yaptığı incelemelerin sonunda “Personelimiz için hazırlanan konteyner grubunun montajı tamamlanmak üzere. Bölgedeki çalışma arkadaşlarımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Hatay’daki çalışmalarını tamamlamasının ardından Gaziantep’e hareket eden GÜLDAL, Nurdağı’nda hasar gören tesisimizi ziyaret etti. Buradaki son duruma ilişkin bilgi alan GÜLDAL “Lisanslı depo olarak kiralık bulunan tesisimizde hasarın izleri hızla kaldırılıyor. Yeniden onarım ve inşası yapılarak mümkün olan en kısa sürede tekrar hizmete alınacak.” dedi.

Son olarak Kahramanmaraş Başmüdürlüğümüzü ziyaret eden GÜDAL, personelimizin çalışma ve barınma ihtiyacının giderilmesi için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Personelimiz için tahsis edilen konteynerlerden sonra prefabrik evlerimizin de inşasının bitmek üzere olduğunu aktardı.

Genel Müdürümüze ziyaretlerinde Ticaret Dairesi Başkanımız Çağatay MARAŞ ve Teknik İşler Dairesi Başkanımız Zeki SUNGUR eşlik etti.